ریسپانسیو سایت از تکنولوژی های مهمی است که باید در سایت ها قرار داده شود که از این طریق تعداد کاربران سایت نیز افزایش یابد . حال ممکن است این سوال پیش بیاید که ریسپانسیو سایت چیست و چه تاثیری در تعداد کاربران سایت دارد. تیم نتیرال در این مقاله شما را با این تکنولوژی تاثیرگذار سایت آشنا می کند. همراه ما باشید.

ریسپانسیو سایت چیست ؟

ریسپانسیو سایت یا واکنش گرا (responsive site) یعنی طراحی ابعاد سایت متناسب با تمام دستگاه های احتمالی ( هم چون گوشی، تبلت یا مانیتور) که افراد استفاده می کنند. در این روش ظاهر سایت با توجه به صفحه نمایش کاربر تغییر می کند ولی فونت ها و ابزارهای موجود در آن تغییری نمی کند.

از آنجا که افراد معمولا  وب گردی خود را با گوشی و تبلت (به دلیل در دسترس بودن) راحت تر انجام می دهند،پس استفاده از این تکنولوژی به  نفع هر سایتی می باشد. وقتی که از طریق صفحه نمایش کامپیوتر های شخصی یا لپ تاپ وارد سایتی می شوید. محتوای کامل صفحه با تمام جزئیات آن را مشاهده خواهید کرد ولی وقتی با صفجه نمایش کوچکتر ( گوشی یا تبلت) وارد سایت شوید، بخش های غیرضروری سایت حذف می شود و فقط بخش های مهم آن دیده می شود.

 

ریسپانسیو سایت

 

چرا ریسپانسیو سایت؟

بیشتر سایت های معروف چه تبلیغاتی – شرکتی یا آموزشی از این تکنولوژِی مهم بهره برده اند. تا هم کاربرای خود را حفظ نمایند و هم آمار بازدید خود را نیز افزایش دهند. از جمله سایت فروشگاهی آمازون – برند معروف asus – سایت سنجش  – سایت چرم مشهد – سایت نتیرال و غیره.

این موضوع به احتمال زیاد برای بیشتر افراد اتفاق افتاده است که وقتی بیرون و خارج از خانه هستند. از طریق گوشی خود به سایتی مراجعه  کنند ولی بدلیل اینکه ریسپانسیو سایت رعایت نشده، ننتوانسته اند به آن چیزی که می خواهند دست پیدا کنند. با تکرارهای مداوم  سبب می شود که کاربر های کمتری به آن سایت مراجعه نمایند. پس تاثیر بسیار زیادی در جذب کاربر به سایت دارد.

دلایل دیگر استفاده از ریسپانسیو سایت

  • رسپانسیو تاثیر زیادی بر سئوی سایت می گذارد و سبب می شود سایت سئو بهتر و مناسب تری داشته باشد. طوری که افراد مختلف بتوانند با دستگاه های مختلف به سایت دسترسی پیدا کنند.
  • این واکنش گرایی در طراحی سایت سبب می شود که نمایش بهتری در طراحی قالب سایت در دستگاه های مختلف ایجاد شود و کاربرانی که برای اولین بار از سایت دیدن می کنند. بدلیل اینکه به راحتی و از طریق سایر دستگاه ها از جمله گوشی نیز می توانند به سایت دسترسی داشته باشند، کاربرهایی می شوند که دوباره به سایت برمی گردند.
  • مهم تر از همه این ها تغییر قالب بر اساس صفحه نمایش می باشد. چون برای بعضی از سایت ها پیش آمده است که برای هر دستگاه بر اساس صفحه نمایش به طراحی سایت با آدرس های مختلف پرداخته اند. که این خود به سئوی سایت آسیب می رساند.

تاثیر ریسپانسیو سایت بر سئو

هر سایتی که طراحی می شود، تلاش می کند جزو رتبه های اولیه سایت های موتورهای جستجو باشد. عوامل زیادی برای اینکه سئو سایت بالا باشد وجود دارد  که از جمله آنها همین Responsive Site می باشد. اعمال ریسپانسیو سایت و تاثیر آن بر سئو سبب می شود که موتورهای جستجو  راحت تر محتواهای سایت را تشخیص دهند و آن ها را در اختیار کاربران قرار دهد.

 

Responsive Site

کلام آخر

تیم نتیرال در این مقاله شما کاربرای عزیز را با مبحث تکنولوژی ریسپانسیو سایت آشنا کرد. با مدیریت سایت و طراحی ریسپانسیو در سایت خود، هم سئو سایت خود را بهتر کنید و هم اینکه در صفحه اول گوگل باشید. علاوه بر آن این تکنولوژی نیز سبب می شود که کاربرای بیشتری جذب سایت شوند.

اگر می خواهید که این تکنولوژی Responsive را درsite خود اعمال کنید . برای راهنمایی و اعمال آن می توانید به بچه های گروه نتیرال مراجعه نمایید. فقط در هنگام سفارش بهتر است به  Responsive site  حتما تاکید کنید.

ممنون از اینکه تا اینجا با نتیرال بودید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)