محتوا چیست ؟ شاید بعد از دیدن کلیپ های اینستاگرامی و دیدن چند سایت که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند ، برای شما نیز این سوال پیش بیاید .ولی واقعا محتوا یعنی چه؟ چطور می شود عده ای از تولید محتوا پول در بیاورند . محتوا و تولید ان مقوله ای بسیار بزرگ است و نمی توان در یک مقاله به همه زوایای ان پرداخت . امروز در گروه نتیرال می خواهیم به سوالاتی که مطرح شد پاسخ دهیم . با نتیرال همراه باشید .

تولید محتوا یعنی چه

محتوا چیست و شامل چه مواردی می شود ؟

برای پاسخ به سواله محتوا یعنی چه باید مثالی را برای شما بزنیم . شما در حال جست و جو در مورد قیمت یک گوشی هستید . وارد سایتی می شوید و اطلاعاتی که می خواستید را بدست می آورید . این یعنی شما محتوایی را که می خواستید پیدا کرده اید .

در اینستاگرام در حال دیدن کلیپ های طنز هستید و آن را باز نشر و لایک می کنید . آن ویدیو یک محتوا می باشد . برای صفحه دکستاپ یا گوشی خود به دنبال تصویری زیبا هستید . در گوگل سرچ می کنید و ان را پس از دانلود استفاده می کنید . تبریک می گویم شما باز هم یک محتوای دیگر را استفاده کرده اید .

در حالت کلی محتوا ها شامل سه حالت ، نوشتاری ، تصویری و صوتی می شوند که هر کدام را مجزا بررسی می کنیم .

محتوای متنی چیست ؟

اینکه اصول تولید محتوای متنی را بخواهیم توضیح دهیم ، مقالات دیگری را می طلبد . ولی در کل محتوای متنی به هر چیزی که در سایت های مختلف مشاهده و مطالعه می کنید ، محتوای متنی گفته می شود . حال ممکن است گاهی با رعایت تمامی قوانین نگارش نوشته شده باشد و گاه به صورت دل نوشته و بدون توجه به نکات مهم نگارش شود .

بازرایابی محتوا

محتوا تصویری یعنی چه؟

محتوای تصویری شامل 2 نوع عکس و ویدیو می شود .

محتوای ویدیویی

این نوع محتوا را بیشتر در شبکه های مجازی ، یوتیوب و آپارت می توانید مشاهده کنید . گاه محتوای ویدیویی به صورت کلیپ های اینستاگرامی برای جذب فالوور ساخته می شود و گاه در سایت های آموزش محتوا کاربرد دارند .ابزار های مختلف ساخت ویدیو متفاوت است که با بررسی سایر مقالات نتیرال می توانید از ان ها نیز اگاه شوید .

عکس

بله یک عکس ساده نیز جزو محتوای تصویری می باشد . حتما عکس مدل های مختلف با لباس های جور وا جور را قبلا دیده اید و گاهی هم برای دیدن سایر لباس ها به پیج های مربوطسر زده اید . این قدرت محتوایی است که با عکس تولید می شود.

محتوای صوتی چیست ؟

این نوع محتوا بیشتر به صورت پادکست ساخته می شود و کم کم دارد خودش را به سایر گونه های تولید محتوا می رساند . سایت هایی مثل شنوتو انواع مختلف پادکست را در خود جای داده اند . می توانید شما نیز در چنین سایت های پادکست هایی به صورت داستان یا آموزش قرار دهید .

چطور آموزش محتوا ببینیم ؟

قبل از اینکه بخواهید از این مهارت پول دربیاورید باید به سراغ آموزش تولید محتوا بروید . آموزش انواع محتوا هم به صورت رایگان و هم به صورت خرید کلیپ های اموزشی امکان پذیر است . ولی باید توجه داشته باشید ، اگر خلاقیت دارید به سراغ این حرفه بروید . بعد از اینکه فهمیدید محتوا چیست باید بدانید در تولید آن  حرف اول را خلاقیت می زند . کسانی که بتواند متن های جذاب ، تصاویر دلنشین و کلیپ های مهیج بسازند ، مطمعنا می توانند درآمد بالایی نیز داشته باشند .

خلاقیت در تولید محتوا اصلاچیز عجیبی نیست . تنها کافیست به مسائل جور دیگری نگاه کنید . مثلا اگر همه ویدیویی می سازند که چگونه از ارز دیجیتال پول در بیاوریم ، شما بگویید چگونه جلوی ضرر در معاملات ارزی را بگیریم . صداقت و خلاقیت دو بازوی شما در آموزش و تولید محتوا خواهند بود .

چگونه از تولید محتوا کسب در آمد کنیم ؟

حال که متوجه شدید محتوا یعنی چه وقت آن رسیده که بفهمیم چطور از تولید محتوا می شود پول در بیاوریم . دو حالت برای این امر وجود دارد .

کسب در آمد مستقیم از تولید محتوا

با مثالی ساده می توانیم به چگونگی ان پی ببریم . فرض کنید در زمینه طراحی سایت مهارتت دارید . حال شروع به ساخت کلیپ های آموزشی طراحی وب می کنید . بعد از کمی تبلیغ این کلیپ ها را به فروش می رسانید . آموزش محتوایی خاص و فروش ان درآمد مستقیم برای شما به همراه خواهد داشت .

هر چه کیفیت ویدیو ها و خلاقیت شما بیشتر باشد، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت. البته اگر شما در زمینه ی تولید محتوا بتوانید مهارتکافی را بدست بیاورید ، می توانید در شرکت هایی که نیاز به این خدمت دارند نیز فعالیت کنید.

آموزش تولید محتوا

کسب درآمد غیر مستقیم از تولید محتوا

این بخش دارای دو قسمت مختلف می باشد .

تولید محتوا برای فروش محصول

شما محصولی مانند عسل دارید و می خواهید ان را ازطریق پیج اینستاگرام خود بفروشید . شاید افرادی زیادی دست به چنین کاری بزنند . ولی کسی موفق به فروش خواهد شد که محصول خود را بهتر از بقیه معرفی کند .با ساخت چند محتوای ویدیویی از نحوه ی تولید عسل و گذاشتن عکس هایی جذاب از خواص ان می توانید با استفاده از محتوای مناسب ، عسل خود را بفروشید.

تبلیغات

این روش در میان به اصطلاح شاخ های مجازی و البته پیج های بزرگ بیشتر رواج دارد . شما کلیپ هایی اختصاصی می سازید و سبب جذب فالوور می شوید . ازطرفی افرادی برای اینکه دیده شوند خواستار تبلیغ پیج خودشان در صفحه ی شما می شوند . شما با دریافت هزینه این کار را انجام می دهید. در این زمینه نیز تولید محتوای مناسب ، غیر مستقیم باعث کسب درامد می شود.

در این مقاله ما در نتیرال سعی کردیم ، به صورت جامع به این سوال که محتوا چیست پاسخ بدهیم . شما نیز بیاد داشته باشید ، آموزش تولید محتوا ، قدم اول برای ورود به این عرصه ی جذاب می باشد.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)