امروزه سایت داشتن یک استراتژی مهم در کسب و کار ها می باشد. اگر شما برای کسب و کار خود یک شرکت ثبت کرده اید. برای ارائه محصولات یا خدمات خود در اینترنت بهتر است که یک سایت شرکتی برای خود داشته باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد طراحی سایت شرکتی با هم صحبتی داشت باشیم. پس با ما همراه باشید.

امروزه همه افراد علاوه بر راه اندازی کسب و کار خود در یک فضای فیزیکی. سعی دارند که در فضای مجازی هم کسب و کار خود را توسعه دهند. یکی از ابزار های خوب و مفید برای توسعه وب سایت، وردپرس می باشد. وردپرس یک سیستم سایت ساز منبع باز می باشد که امکانات کافی برای راه اندازی یک وب سایت را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

در هنگام طراحی سایت شرکتی بایستی به یک سری نکات توجه داشته باشید که در زیر به چند مورد می پردازیم و هر کدام را توضیح می دهیم.

ریسپانسیو بودن طراحی سایت شرکتی
ریسپانسیو بودن طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی خود را ریسپانسیو انجام دهید:

سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا از اصول اولیه و مهم در طراحی سایت می باشد. اکثر مخاطبین شما امروز برای وب گردی از گوشی استفاده می کنند. پس بهتر است وقتی سایت شما را باز می کنند تا مطالب را بخوانند با ظاهرا مطابق با سایز گوشی خود مواجه بشوند. ریسپاسیو بودن سایت این امکان را به شما می دهد که سایت شما در گوشی مخاطبین شما جای گیرد و سایز عناصر سایت بهم نریزد.

همچنین یکی از اصول جذب کاربر و سئو خوب سایت، ریسپانسیو بودن سایت می باشد. برای درک این موضوع مقاله ریسپانسیو سایت و چگونگی تاثیر آن در جذب کاربر را بخوانید.

سئو بالا سایت
سئو بالا سایت

سئو سایت خود را بالا ببرید :

برای بهتر دیده شدن و بهتر ارائه دادن سایت خود در سرچ های گوگل کاربران. بهتر است که روی سئو سایت خود به خوبی کار کنید. برای اینکه با سئو سایت بهتر آشنا بشید بهتره که انواع سئو سایت رو بدونید.

اما یکی از نکاتی که در امر سئو باید دقت زیادی داشته باشید. این هست که باید صبر داشته باشید. وقتی شما کسب و کاری راه اندزای می کنید زمان زیادی لازم دارید تا بتوانید مشتری جذب کنید. همچنین وقتی که طراحی سایت شرکتی خود را انجام می دهید. باید صبر داشته باشید تا تکنیک های سئو شما به مرور زمان جواب بدهد و برای شما مشتری جذب کند.

طراحی صفحات مورد نیاز :

شما برای سایت خود بهتر است تعدادی صفحه طراحی کنید. طراحی صفحات مختلف در دسترسی کاربر به هدف و مقصد خود کمک خوبی می کند.

برخی از صفحات مورد نیاز :

 1. صفحه تماس با ما : طراحی این صفحه به کاربر کمک می کند تا راه های ارتباطی با شما را بهتر پیدا کند. شما در این صفحه می توانید از نقشه های گوگل استفاده کنید. همچنین می توانید از یک فرم برای ارسال درخواست استفاده کنید. که از افزونه خوب وردپرس برای ساخت فرم های تماس با ما افزونه Contact Form 7 می باشد.
 2. صفحه درباره ما : طراحی این صفحه به کاربر کمک می کند تا اطلاعات خوبی را از کسب و کار شما پیدا کند. همچنین می تواند در کاربر یک حس اعتمادی نسبت به کسب و کار شما ایجاد کند.
 3. صفحه نمونه کار : در این صفحه شما نمونه کار های خود را قرار می دهید. یکی از اولین مواردی که توسط مشتریان بررسی می شود. نمونه کار های شما می باشد. برای ساخت نمونه کار ها در وردپرس می توانید از افزونه Visual Portfolio, Posts & Image Gallery استفاده کنید.
 4. صفحه فروشگاه : اگر شما قصد فروش یک سری محصولات در وب سایت خود را دارید می توانید این صفحه را ایجاد کنید. که بهترین افزونه برای این کار woocommerce می باشد. شما با استفاده از این افزونه می توانید یک فروشگاه کاملا حرفه ای در وب سایت خود داشته باشید.
امنیت وب سایت
امنیت وب سایت

امنیت وب سایت :

یکی از پارامتر های مهم در هنگام ورود به دنیای مجازی امنیت می باشد. شما وقتی که یک محیط  فیزیکی برای کسب و کار خود راه اندازی می کنید. سعی می کند تا با ایجاد قفل و کلید رمز دار و … امنیت فضای فیزیکی کسب و کارتون رو حفظ کنید. فضای مجازی هم به همین صورت هست. شما باید مراقب باشید تا اطلاعات شما به سرقت نروند. یا افراد خرابکار سایت شما را متوقف نکنند. یا اگر سایت شما بهم ریخت باید از سایت بک آپ داشته باشید تا بتوانید مجدد سایت را بازگردانی کنید. پس باید حواستان جمع باشد و نکات امنیتی را رعایت کنید.

برخی از نکات مورد نیاز در حفظ امنیت :

 • بروز نگه داشتن وردپرس
 • استفاده از افزونه های امن و موجود در مخزن وردپرس
 • استفاده از هاست مورد اطمینان
 • تغییر جایگاه و دسترسی فایل wp-config.php
 • استفاده از پیشوند در جداول دیتابیس و رمز قوی برای دیتابیس
 • بک آپ هفتگی و روزانه از سایت
 • و ….

طراحی سایت شرکتی توسط نتیرال :

تا اینجا توضیحاتی در رابطه با طراحی سایت شرکتی داده شد. ما در مجموعه تیم نتیرال تمام موارد مورد نیاز یک سایت شرکتی را انجام می دهیم. همچنین شما با برون سپاری سایت خود می توانید به خیال جمع و اطمینانی کامل به بخش های دیگر کسب و کار خود برسید.

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد. متوجه شدیم که انجام طراحی سایت نیاز به تخصص دارد تا از جمله راه اندازی سایت مواردی مثل امنیت هم به خوبی پوشش داده شود.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)