ایده های تولید محتوا ی ناب در اینستاگرم و رشد پیج و جذب فالوور اهمیت فراوانی دارد.  استراتژی تولید محتوا فالور پسند برای هر پیجی لازم است. تیم نتیرال در این مقاله تصمیم دارد شما خواننده عزیز را با ایده های مختلف تولید محتوا در اینستاگرام آشنا کند. همراه ما باشید.

این روزها با وجود ویروس کرونا و قرنطینه هایی که جهت کاهش این ویروس در کشور اعمال شده است. سبب شد هر کسب و کاری برای جلوگیری از توقف در فروش خود به ایجاد کانال ها و صفحات بیزینسی در شبکه های اجتماعی اقدام کند. که از جمله آن ها شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد.

با توجه به محبوبیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی و فراوانی طرفدارهای آن به وسیله ای برای درآمدزدایی هر کسب و کار و افراد مختلف شده است.

هرچه این محتوا و تولید آن برای هر صفحه اینستاگرام بهتر باشد، موفقیت آن صفحه نیز بالا می رود. محتواهایی با کیفیت و کاربر پسند طوری که فرد را جذب کرده و از فالوورهای همیشگی صفحه کند.

 

ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

 

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا در واقع همان، تولید عکس، ویدیو، صوت، متن و … می باشد، که به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده در صفحات قرار می گیرد. این محتواها طوری باید در صفحات قرار گیرد که کاربر را جذب کند و  از فالوورهای صفحه قرار دهد.

ابتدا باید به این نکته دقت کرد که صفحه اینستاگرام در مورد چه موضوعی می باشد و متاسب با آن محتواها را استراج و در صفحه قرار داد. علاوه بر آن توجه شود که مخاطبان  چه محتوایی بیشتر می پسندند، که همان گونه در صفحه ارائه شود. شناخت مخاطبان و فالوورها از عوامل مهمی است که باید حتما توجه شود.

 

ایده های تولید محتوا در اینستاگرام:

 

1-      استفاده از عکس های با کیفیت

مهم ترین قسمت هر پست عکسی است که در آن قرار دارد. برای اینکه محتوای عکس با کیفیتی داشته باشیم، می توانیم از عکس های متناسب با بیزینس خود که در سایت ها موجود می باشد، استفاده کنیم.

حتما به این نکته توجه شود که سایتی انتخاب شود، که به صفحه خود لطمه ای وارد نشود. هم چنین می توان توسط ابزارهای مختلف برای اینستاگرام عکس ها را ویرایش و افکت های مختلف و مناسبی روی آنها اعمال کرد.

سایز عکس های مناسب اینستاگرامی 1080p * 1080p می باشد . هم چنین استفاده از قانون کلاسیک یک سوم را  نیز برای جذب مخاطب و درگیر شدن مخاطب با پیج بهتر است استفاده کنید.

2-      تولید محتوای متنی کاربر پسند

بعد از گذاشتن محتوای عکس مناسب برای پست صفحه خود نوبت به محتوای متنی می رسد. متن خود را با توجه به فالوورهای صفحه خود جوری خلاقانه نگارش نمایید که کششی در مخاطب ایجاد کند تا کپشن را تا اخر بخواند و از فالوورهای صفحه گردد.

می توانید محتوای متنی خود را برای جذب و سرگرم کردن مخاطب به صورت داستانی بیان کنید. حتی طوری باشد که به پست های قبلی صفحه نیز اشاره کند. یا به کامنت ها و دایرکت های کاربران سایت نیز اشاره شود.

 

3-      تولید محتوا با ترکیبی از فرمت ها

در صفحه خود فقط از یک فرمت برای تولید محتوا استفاده نکنید. بلکه فرمت های مختلف (فیلم و عکس و …) در پست های مختلف در صفحه اینستاگرامی خود قرار دهید. تا هم کاربر خسته نشود و هم سبب شود بیشتر به صفحه مراجعه کند.

 

4-      برنامه ریزی در ارائه پست صفحه

برای انتشار هر پست صفحه خود با برنامه و تکنیک خاصی پیش بروید. بهتر است توجه شود چه ساعتی فالوورها و کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام بیشتر حضور دارند. با توجه به آن در همان ساعت و زمان پست را نشر دهید.

 

5-      تولید محتوا با استفاده از ترندها

با توجه به ترندهای روز دنیا می توانید محتوا و پست مناسبی گذاشت تا کاربرهای بیشتر جذب صفحه شوند. از جله ترند این روزها موضوع ویروس کرونا و کاهش دورهمی های خانگی و شستن مرتب دست ها می باشد. که می توان متناسب با آن محتوایی تولید کرد.

6-      تولید محتوا با استفاده از پیشنهاد فیلم و کتاب

گاهی برای سرگرم کردن کاربرها پستی را اختصاص دهید. به معرفی فیلم  یا کتابی در زمینه صفحه شخصی یا بیزینسی خود بپردازید.

 

7-      تولید محتوا با استفاده از مناسبت ها

تولید محتوا با استفاده از مناسبت های مهم ایده خوب و مناسبی جهت درگیر کردن مخاطبان با صفحه اینستاگرام می باشد.

 

8-      تولید محتوا با استفاده از اشعار و حکایات

با استفاده از اشعار و حکایات افراد معروف و مهم دنیا می توانید مخاطبتان خود را بیشتر درگیر کرد. سبب شد که آن ها باز هم به صفحه مربوطه سر بزنند.

 

9-      تولید محتوا با طرح سوال و پاسخ

طرح سوال و منتظر سوال بودن یکی از ایده های تولید محتوا اینستاگرام می باشد. این ایده سبب تعامل زیاد بین کاربر و صاحب پیج  می باشد. هم چنین قابلیت question  استوری جهت سوالات کاربران نیز گزینه دیگری می باشد.

 

10-  تولید محتوا با طرح مسابقه

برگزاری مسابقه همیشه جالب است. مسابقه، حس رقابت مخاطبان را تحریک می‌کند و در نهایت به یک تعامل شاد و مناسب در اینستاگرام می‌انجامد. مسابقه را می‌توانید به سادگی با یک مسابقه گذاشتن کامنت، یا کمی سخت‌تر با پرسیدن یک چیستان، برگزار کرد. البته جایزه‌ای برای مسابقه تعریف کرد و در رساندن آن به دست برنده، خوش قول بود!

 

"ایده

 

کلام آخر

تیم دیجیتال مارکتینگ نتیرال  در این مقاله شما مخاطبان را با ایده های تولید محتوا اینستاگرام آشنا کرد.

به یاد داشته باشید که موفقیت در الگوریتم های اینستاگرام همیشه الگوی یکسانی ندارد. برای موفق بودن لازم نیست تمام ایده‌های معرفی شده را به کار ببرید. بلکه باید ببینید کدام ایده‌ها به  صفحه شخصی یا بیزینسی شما نزدیک‌تر هستند و کدام را بهتر می‌توانید شخصی‌سازی کنید.

یکی از بسترهای عالی و قوی برای تولید محتوا اینستاگرام است. پس سعی کنید روزانه در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و با پست‌های جذاب و هیجان انگیز مخاطبان را با خود همراه کنید .  داستان سرایی در محتوا را در ایده‌های خود بگنجانید زیرا عکس، متن، فیلم و استوری همگی نوعی محتوا هستند.

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)